Sport Mrągowo Logo
Mrągowo24.info Logo

Czarek i Mateusz z medalami Mistrzostw Polski!

W  weekend 4-5 lutego w Tolkmicku na Zalewie Wiślanym odbyły się regaty bojerowe klasy Ice-Optimist o "Mistrzostwo Polski". Te zawody świetnie wspominać będą Czarek Sternicki i Mateusz Gigielewicz z Bazy Mrągowo, którzy stanęli odpowiednio na drugim i trzecim stopniu podium.

Szkołę Mistrzostwa Sportowego na zawodach reprezentowali zawodnicy w składzie: Cezary Sternicki, Mateusz Gigielewicz, Mikołaj Merkler oraz Radosław Parzych. Pierwszego dnia regat  przy sile wiatru 5-8 m/s Komisja Regatowa przeprowadziła 4 wyścigi. Mrągowscy żeglarze dzielnie walczyli zajmując na koniec  dnia następujące miejsca: 3 Mikołaj Merkler, 5 Cezary Sternicki, Mateusz Gigielewicz i 20 Radosław Parzych.

Kolejny dzień to mniejsza siła  wiatru, ale więcej słońca,  więcej wyścigów i więcej pozycji medalowych. Drugiego dnia emocji nie zabrakło, bo do ostatniego wyścigu nie wiadomo było kto zostanie medalistą tegorocznych Mistrzostw Polski.  Wszystko wyjaśniło się po ostatnim, 9 wyścigu. Po fenomenalnej i zaciętej walce zawodnicy reprezentujący Klub Sportowy „BAZA Mrągowo” przywieźli aż dwa medale w kategorii chłopców.

Wyniki:
1 miejsce zajął Gustaw Miciński KKS Warmia Olsztyn                                         
2 miejsce zajął Cezary Sternicki Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”                              
3 miejsce zajął Mateusz Gigielewicz  Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”                          
8 miejsce zajął Mikołaj Merkler  Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”                              
19 miejsce Radosław Parzych   Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”

Powyższe wyniki to bardzo dobry zwiastun, ponieważ w przyszłym tygodniu 13-17 lutego, na Zalewie Wiślanym planowane są Mistrzostwa Świata i Europy w klasach Ice Optimist i DN Junior.  W klasie Ice Optimist Polskę będą reprezentować  trzej najlepsi zawodnicy  Klubu Sportowego „BAZA Mrągowo” z  Mistrzostw Polski, a w klasie DN Junior Paweł Roszkowski. O dobre przygotowanie techniczne i taktyczne zawodników zadbają trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie: Tomasz Szawkowski i Stanisław Mickiewicz, a  kibiców prosimy o mocne trzymanie kciuków za młodych sportowców z Mrągowa.                                                                                                                     

Tomasz Szawkowski, oprac. red

Reklama

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zapowiedzi sportowe

Czwartek, 25 Maj 2017
8:30 Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych
2017-05-25 Inne Sporty
8:30 Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych

Piątek, 26 Maj 2017
9:00 Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych
2017-05-26 Inne Sporty
9:00 Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

Sobota, 27 Maj 2017
16:00 IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - MKS Błękitni Orneta
2017-05-27 Piłka nożna
16:00 IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - MKS Błękitni Orneta

11:00 Juniorzy młodsi: MKS Mrągowia - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie
2017-05-27 Piłka nożna
11:00 Juniorzy młodsi: MKS Mrągowia - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie

16:00 A-klasa: GLKS Salęt Boże - GKS LZS Start Kozłowo
2017-05-27 Piłka nożna
16:00 A-klasa: GLKS Salęt Boże - GKS LZS Start Kozłowo

16:00 A-klasa: KS Tempo Ramsowo Wipsowo - KS LZS Fala Warpuny
2017-05-27 Piłka nożna
16:00 A-klasa: KS Tempo Ramsowo Wipsowo - KS LZS Fala Warpuny

16:00 A-klasa: KS Żagiel Piecki - UKS Start Kruklanki
2017-05-27 Piłka nożna
16:00 A-klasa: KS Żagiel Piecki - UKS Start Kruklanki

16:00 A-klasa: LKS Mazur Wydminy - MKS Kłobuk Mikołajki
2017-05-27 Piłka nożna
16:00 A-klasa: LKS Mazur Wydminy - MKS Kłobuk Mikołajki

Sobota, 03 Czerwiec 2017
16:00 IV liga: BKS Tęcza Biskupiec - MKS Mrągowia Mrągowo
2017-06-03 Piłka nożna
16:00 IV liga: BKS Tęcza Biskupiec - MKS Mrągowia Mrągowo

Niedziela, 04 Czerwiec 2017
11:00 Juniorzy młodsi: Tęcza Biskupiec - MKS Mrągowia Mrągowo
2017-06-04 Piłka nożna
11:00 Juniorzy młodsi: Tęcza Biskupiec - MKS Mrągowia Mrągowo

Wyniki Sportowe

Niedziela, 14 Maj 2017
A-klasa: Kłobuk Mikołajki - Start Kruklanki 2:2
2017-05-14 Piłka nożna
A-klasa: Kłobuk Mikołajki - Start Kruklanki 2:2

Sobota, 13 Maj 2017
IV liga: MKS Mrągowia - GSZS Rybno 2:1
2017-05-13 Piłka nożna
IV liga: MKS Mrągowia - GSZS Rybno 2:1

Bramki: Rusiecki 22, Sobótka 49 - Szatkiewicz 85

A-klasa: Mazur Wydminy - Fala Warpuny 6:1
2017-05-13 Piłka nożna
A-klasa: Mazur Wydminy - Fala Warpuny 6:1

A-klasa: Tempo Ramsowo Wipsowo - Start Kozlowo 8:1
2017-05-13 Piłka nożna
A-klasa: Tempo Ramsowo Wipsowo - Start Kozlowo 8:1

A-klasa: Salęt Boże - Reduta Bisztynek 1:5
2017-05-13 Piłka nożna
A-klasa: Salęt Boże - Reduta Bisztynek 1:5

Środa, 10 Maj 2017
IV liga: MKS Mrągowia - Mamry Giżycko 3:0 (1:0)
2017-05-10 Piłka nożna
IV liga: MKS Mrągowia - Mamry Giżycko 3:0 (1:0)

Bramki: Chabko 32, Rusiecki 58, Skrzęta 83

Sobota, 06 Maj 2017
IV liga: Orlęta Reszel - MKS Mrągowia 1:0
2017-05-06 Piłka nożna
IV liga: Orlęta Reszel - MKS Mrągowia 1:0

Bramka: Wiensław 72

A-klasa: Start Kozłowo – Żagiel Piecki 2:6
2017-05-06 Piłka nożna
A-klasa: Start Kozłowo – Żagiel Piecki 2:6

Bramki: Arkadiusz Cichy 33, 51 - Adrian Polewaczyk 3, 7, Przemysław Kulig 14, 27, 74, Krystian Włodkowski 41

A-klasa: Salęt Boże – Pogoń Ryn 3:3
2017-05-06 Piłka nożna
A-klasa: Salęt Boże – Pogoń Ryn 3:3

Bramki: Patryk Kaszuba 33, 65, Piotr Szewczyk 78 - Tomasz Parciński 75, 90, Mariusz Libudzki 87

A-klasa: Fala Warpuny – Kłobuk Mikołajki 5:1
2017-05-06 Piłka nożna
A-klasa: Fala Warpuny – Kłobuk Mikołajki 5:1

Fala: Marcin Paszkowski 25, 43, 52, Piotr Piotrowski 34, Maciej Maksymiuk 64 - Kacper Serowik 35

Sobota, 15 Kwiecień 2017
IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - Rominta Gołdap 1:1
2017-04-15 Piłka nożna
IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - Rominta Gołdap 1:1

Bramki: Michałowski 90 - Prusinowski 7

A-klasa: KS Żagiel Piecki - SSiR Pogoń Ryn 7:0
2017-04-15 Piłka nożna
A-klasa: KS Żagiel Piecki - SSiR Pogoń Ryn 7:0

Bramki: Kulig x3, Majak x2, Puławski, Berk

A-klasa: Mazur Wydminy - Salęt Boże 4:3
2017-04-15 Piłka nożna
A-klasa: Mazur Wydminy - Salęt Boże 4:3

A-klasa: Kłobuk Mikołajki - Jurand Barciany 3:2
2017-04-15 Piłka nożna
A-klasa: Kłobuk Mikołajki - Jurand Barciany 3:2

Sportowe Rozmowy

Sportowe Sylwetki

Piotr Siemionowski

Data i miejsce urodzenia: 6.06.1988 Mrągowo

Wychowanek: Baza Mrągowo

Klub: Zawisza Bydgoszcz

25-letni mrągowianin to Mistrz Świata i Europy z 2011 roku w kajakarskiej "jedynce" (K-1) na dystansie 200 metrów. A...

Sport na świecie