Sport Mrągowo Logo
Mrągowo24.info Logo

Piłka nożna: pięć zwycięstw w dziewięciu meczach (VIDEO)

Po kolejnym ligowym weekendzie najbardziej zadowoleni mogą być piłkarze Mrągowii, Kłobuka, Salętu, Fali i Żagla. Te drużyny zgarnęły komplet punktów w swoich spotkaniach. Pierwszy punkcik mają także na koncie dziewczyny z UKS-u Mazury, które zremisowały w Mrągowie z Atomówkami Korsze 1:1.

Dla piłkarzy Mrągowii, spotkanie z Warmią Grajewo było wyjątkowo trudne. Kartki i kontuzje uniemożliwiły grę Łukaszowi Kuśnierzowi, Rafałowi Dzierbickiemu i Bartoszowi Sobótce. Strata trzech podstawowych zawodników była widoczna w sobotnim spotkaniu. Nie pomagała także aura bo przez całe spotkanie z nieba lał się rzęsisty deszcz. Mecz nie stał na najwyższym poziomie. W sytuacjach podbramkowych brakowało przede wszystkim skuteczności.

Na spore wyróżnienie zasłużył jednak Mariusz Machniak, który przez całe spotkanie szarpał, próbował uderzać na bramkę Krzysztofa Gieniusza, ale do 90 minuty nieskutecznie. Wtedy miała miejsce kluczowa dla losów meczu sytuacja. Machniak dostał piłkę w pole karne, przełożył ją na lewą nogę i precyzyjnie uderzył na "dalszy" słupek grajewskiej bramki. Bramkarz był bezradny, a Machniak po raz kolejny pokazał jak ważnym jest zawodnikiem dla mrągowskiego zespołu. (Relacja video wkrótce na naszym portalu). Zapraszamy także na oficjalny serwis klubu: zobacz tutaj.

Komplet punktów pozwolił Mrągowii utrzymać czteropunktową przewagę nad drugą Olimpią Zambrów. W jedenastej kolejce spotkań III ligi sypnęło niespodziankami. Miażdżące zwycięstwo nad Granicą Kętrzyn odniósł MKS Korsze (7:0). W dziwnych okolicznościach przegrał także kandydat do awansu - ŁKS 1926 Łomża (1:2 z Wissą Szczuczyn). Piłkarze ze Szczuczyna mają w tym sezonie niesamowitego farta w polu karnym rywali. Do tej pory sędziowie podyktowali dla nich 8 rzutów karnych (!), które na bramki zamieniał Radosław Guzowski.

Piłkarki UKS-u Mazury po dwóch porażkach nareszcie zdobyły pierwszy punkt w sezonie. Prowadzenie dała tuż na początku drugiej połowy Roksana Bubrowska. Niestety im bliżej było końca spotkania tym bardziej mrągowianki opadały z sił. Atomówki wyrównały w 72 minucie meczu po ładnym strzale z linii pola karnego. Pełna relacja na oficjalnej stronie internetowej UKS Mazury.

W niższych ligach lepsze dni nadeszły dla piłkarzy Kłobuka Mikołajki, którzy początek sezonu mieli fatalny. W niedzielę pokonali ostatni w tabeli Zryw Jedwabno 3:1 i awansowali na dość bezpieczne 13 miejsce w tabeli okręgówki.

Z kolei piłkarze Startu Kozłowo podejmowali w niedzielę Orlęta Reszel i byli bliscy sprawienia niespodzianki, a momentami grali z faworyzowanymi "Orłami" jak równy z równym. Reszelanie już w 10 minucie objęli prowadzenie. Pięć minut później Radosław Rogowski miał świetną okazję do wyrównania, ale na przeszkodzie stanął bramkarz rywali. W tej sytuacji wydawało się, że Rogowski był faulowany, ale sędzia nie odgwizdał karnego. Po raz kolejny sędzia okazał się słaby, a swoimi decyzjami wzbudzał wiele kontrowersji i nerwowości. Kozłowianie wyrównali w 60 minucie. Po szybko rozegranym rzucie wolnym Robert Bumbul z ostrego kąta uderzył po długim rogu bramki gości. Ale piłkarze Startu z remisu nie cieszyli się zbyt długo. Pięć minut później po rzucie wolnym, kompletnie nie pilnowany w polu karnym Andrzej Adamiak skierował piłkę do bramki Arkadiusza Cichego.

Piłkarze Startu zajmują obecnie 10 miejsce w tabeli "okręgówki".

W klasie A nareszcie efektownie zagrał Salęt Boże. Po paśmie niepowodzeń, piłkarze Salętu strzelili Olimpii Miłki aż sześć bramek. Dwukrotnie do siatki rywali trafiali Piotr Szadurski i Bogdan Kaszuba, a po jednej bramce dołożyli Marek Nowakowski i Rafał Jarka.

Piłkarze drugiej drużyny Mrągowii mimo prowadzenia w Kruklankach 1:0 (kolejny gol Mateusza Niedźwieckiego), z boiska schodzili pokonani. Nie pomógł nawet dobrze dysponowany w bramce Paweł Lubowiecki, który obronił nawet rzut karny. Ale w drugiej połowie podopieczni Karola Lemechy stracili dwie bramki.

W klasie B zwycięstwa Fali i Żagla. Fala prowadziła z Ometem Srokowo już 4:0, a 3 gole straciła w ostatnich 10 minutach meczu. Żagiel rozgromił KP Purda 5:0. Porażkę zaliczyli piłkarze Hetmana Baranowo, którzy na własnym terenie przegrali z liderem - Pisą II Barczewo 1:4. Piękne trafienie z połowy boiska zanotował Karol Bognacki, ale bramka okazała się jedynie honorowa. Fala Warpuny w grupie pierwszej zajmuje drugie miejsce. W grupie piątej Hetman jest drugi, a Żagiel czwarty.

Salęt Boże - KS Olimpia Miłki 2012-10-07 14:00 (Boże) 6:2

Bramki: Piotr Szadurski - dwie, Bogdan Kaszuba - dwie, Marek Nowakowski, Rafał Jarka

Start Kruklanki - MKS Mrągowia II Mrągowo 2012-10-07 14:00 2:1

Bramka: Mateusz Niedźwiecki