Sport Mrągowo Logo
Mrągowo24.info Logo

Za nami siódma kolejka Mrągowskiej Ligi Piłki Nożnej. Do zmiany lidera nie doszło, bo w meczu na szczycie Wilkowo Team rozbiło drugich w tabeli piłkarzy Bambus Team. Dość niespodziewane zwycięstwo odnieśli piłkarze CKiT, a pierwsze punkty mają na koncie "Oldboje". Zapraszamy na relację.

MZL Mrągowo – RKS-CHWDU 5:1

Bramki: Michał Maciorowski-dwie, Krzysztof Cieśliński-dwie, Arkadiusz Zyra (MZL) - Łukasz Kurta (RKS-CHWDU)

W spotkaniu otwierającym siódmą kolejkę rozgrywek tylko przez chwilę pachniało niespodzianką. Prowadzenie MZL-owi dał w 17 minucie Michał Maciorowski, który wykorzystał rzut karny po faulu na Cieślińskim. Mimo utraty bramki ekipa RKS-u była równorzędnym rywalem dla, wydawałoby się, mocniejszych rywali. W 10 minucie drugiej połowy był już remis. Akcja Kamila Weituschata i Łukasza Kurty zakończyła się golem tego drugiego. Doświadczenie MZL-owców miało jednak decydujące znaczenie. Chwilę później na 2:1 z rzutu wolnego trafia Krzysztof Cieśliński. Na 5 minut przed końcem ten sam zawodnik podwyższa na 3:1. W ciągu kolejnych minut do bramki RKS-u trafiają jeszcze: ponownie Maciorowski oraz Arek Zyra. Jak się później okazało, zwycięstwo dało MZL Mrągowo awans na pozycję wicelidera tabeli.

Oldboys Robak Team – Gringos 7:0

Bramki: Michał Januszkiewicz-trzy, Łukasz Sosna, Paweł Wierciszewski, Jacek Gorzelany, Rafał Granica (Oldboys)

Piłkarze Oldboys tym spotkaniem odbili się od dna. Zagrali tak, jakby chcieli zmazać kiepskie wrażenie po pierwszych spotkaniach w lidze. Efektowne zwycięstwo nad Gringos, ani przez moment nie było zagrożone. Oldboje zagrali z ogromną determinacją i dobrą skutecznością. Pierwsze punkty pozwoliły im opuścić ostatnie miejsce w tabeli, a spotkanie przyniosło nam także ciekawostkę. Jedną z bramek dla Oldboys zdobył… ks. Jacek Gorzelany z Parafii M.B. Saletyńskiej w Mrągowie. Nad Oldbojami czuwała więc dziś opatrzność.

FC Sangria – Sport.mragowo.pl 5:2

Bramki: Błażej Dziewa, Kamil Wierzbicki, Mateusz Niedźwiecki-dwie, Michał Pierowicz (Sangria)- Paweł Ochociński, Sławomir Rzemyk (Sport.mragowo.pl)

Piłkarze Sangrii po raz trzeci z rzędu zasygnalizowali, że aspirują do czołowych lokat w lidze. W spotkaniu z przedstawicielami naszego portalu, tylko przez chwilę musieli drżeć o wynik. Po pierwszej połowie Sangria prowadziła 1:0 po golu Błażeja Dziewy, ale po pięciu minutach drugiej połowy przegrywała 1:2. Najpierw bardzo ładną dwójkową akcję Rogowski-Ochociński celnym strzałem zakończył „Oko”, a minutę później prowadzenie dał Sławomir Rzemyk. Podrażnieni piłkarze Sangrii odpowiedzieli golem Wierzbickiego, a następnie dwoma golami Mateusza Niedźwieckiego oraz jednym Michała Pierowicza. Zwycięstwo dało Sangrii awans na czwarte miejsce w tabeli.

Hartson Team – Piecki 4:1

Bramki: Piotr Szadurski-dwie, Paweł Pilipczuk, Paweł Romaniuk (Hartson) - Marcin Fedorowicz (Piecki)

Chyba najbardziej „senne” spotkanie siódmej kolejki rozgrywek. Na boisku działo się sporo, ale tylko przez pierwsze piętnaście minut spotkania. Wtedy to trzykrotnie do siatki rywali trafili piłkarze Hartson Team. Różnicę robił jeden piłkarz – Piotr Szadurski, który przy dwóch pierwszych golach splątał nogi rywalom swoim dryblingiem. W drugiej połowie na chwilę do głosu doszli piłkarze z Piecek, ale stać ich było tylko na honorowego gola. Było to trzecie zwycięstwo Hartson Team.

Luk-Parts Auto-Klinic – Centrum Kultury i Turystyki 2:5

Bramki: Adam Grala (cztery), Sebastian Kaczmarski (CKiT) - Dawid Cichowski, Damian Majak (Luk-Parts)

Chyba największa niedzielna niespodzianka, choć gdy w składzie Luk-Parts zabrakło Łukasza Kuśnierza, można było spodziewać się, że ofensywa tej drużyny będzie dużo słabsza. Po 6 minutach meczu ekipa CKiT prowadziła już 3:0, a dwa gole (w tym jedno trafienie pięknej urody) miał już na koncie Adam Grala. Na 3:1 trafił Dawid Cichowski i wydawało się, że Luk-Parts odzyskuje właściwy rytm. Tym bardziej, że piłkarze CKiT nie trafili jeszcze w pierwszej połowie dwóch kolejnych rzutów karnych. Jednak tuż na początku drugich dwudziestu minut, hat-tricka skompletował Adam Grala i było 4:1. W 28 minucie piękną akcją popisał się Damian Majak, który przebiegł z piłką całe boisko mijając przy tym dwóch przeciwników i uderzył pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Pawła Lubowieckiego. 4:2 i nadzieje na korzystny wynik jeszcze gdzieś tam się tliły. Kompletnie ugasił je niezawodny tego dnia Grala, który na minutę przed końcem ustalił wynik spotkania na 5:2 dla CKiT. Obrońca Mrągowii po tym spotkaniu ma już na koncie 16 goli i tylko jednego trafienia brakuje mu do dogonienia w klasyfikacji strzelców Łukasza Kuśnierza.

Bambus Team – Wilkowo Team 2:9

Bramki: Krzysztof Styliaras, Przemysław Bartosiewicz (Bambus) - Mariusz Grabowski-trzy, Mirosław Olszewski (s), Andrzej Kuzina, Rafał Sokołowski, Mariusz Bandurow, Damian Krumplewski, Jakub Pędzich (Wilkowo)

Na ten mecz „ostrzyło sobie zęby” wielu kibiców. Nic dziwnego, wszak to spotkanie pierwszej (Wilkowo Team) z drugą (Bambus Team) drużyną w tabeli. Jednak poziom spotkania nie zachwycił i tak naprawdę w tym spotkaniu rządziła tylko jedna drużyna. Trochę szokują rozmiary zwycięstwa, ale piłkarze z Wilkowa wykorzystywali po prostu niemal każdy błąd w obronie przeciwnika. A że błędów było sporo… Ekipa z Wilkowa umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli i nie widać na razie przeciwnika, który mógłby jej zagrozić.