Sport Mrągowo Logo
Mrągowo24.info Logo

Piłkarskie podsumowanie weekendu. Sporo emocji, jeszcze więcej bramek

To był bardzo ciekawy weekend na piłkarskich boiskach powiatu mrągowskiego. Punkty zdobywały ekipy Mrągowii, Salętu, Fali i Żagla. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie weekendu.

Mrągowia zwyciężyła po emocjonującym meczu z Błękitnymi Pasym 3:2. Fot. Piotr Piercewicz

IV liga: MKS Mrągowia - Błękitni Pasym 3:2 (1:0)
Bramki: Skrzęta 5', Sobolewski 82', Ziarkowski 89' - Foruś 70', Malanowski 90'
Mrągowia: Marszałek - Skrzęta, Miąsko (39' Mikulak), Michałowski, Szumski, Gawliński (67' Emelianov), Bumbul (81' Barszczewski), Sobolewski, Rusiecki, Ciecierski, Spirydon (59' Ziarkowski)

Ostatni, tak dobry początek sezonu Mrągowia zanotowała kilka lat temu za kadencji trenera Mariusza Niedziółki, gdy zespół grał jeszcze w III lidze. Obecnie pod wodzą Tomasza Pieca zespół nie przegrał żadnego z 10 rozegranych w tym sezonie spotkań. Co prawda można ponarzekać na niską skuteczność (MKS zdobył tylko 11 bramek), ale jednocześnie trzeba podkreślić świetną defensywę, która straciła tylko 6 bramek. Wszystko to składa się na piąte miejsce i jedynie trzypunktową stratę do lidera.

Sobotni mecz obfitował w emocje. Mrągowia zanotowała świetny pierwszy kwadrans, podczas którego bramkę głową strzelił Kamil Skrzęta, a dwóch kolejnych sytuacji nie wykorzystali Cezary Sobolewski i Łukasz Szumski. Niestety później Mrągowia cofnęła się, a goście stwarzali sobie coraz lepsze sytuacje pod bramką Marcina Marszałka. Pod koniec pierwszej połowy najlepszą okazję dla gości zmarnował Malanowski, który przegrał pojedynek sam na sam z mrągowskim bramkarzem.

W drugiej części gry goście dążyli do wyrównania. W 64 minucie piłkę zmierzającą do bramki MKS-u wybił Robert Bumbul, ale 6 minut później goście dopięli swego. Arkadiusz Foruś uderzył nie do obrony z kilkunastu metrów. Na szczęście gospodarze w porę się obudzili. W 82 minucie atomowym uderzeniem zza pola karnego popisał się Cezary Sobolewski i Mrągowia objęła prowadzenie. W 89 minucie Krystian Ziarkowski minął trzech zawodników rywali, wyszedł sam na sam z bramkarzem i choć rywal piłkę odbił, to ta szczęśliwie trafiła ponownie pod nogi napastnika Mrągowii, który trafił już do pustej bramki. Goście zdołali zdobyć jeszcze bramkę kontaktową, ale chwilę później sędzia zakończył to spotkanie.

Klasa okręgowa: Żagiel Piecki – Mazur Pisz 2:2 (1:0)
Bramki: Michał Januszkiewicz 30', Damian Majak 48' - Mateusz Sokołowski 64', 87'
Żagiel: Szewczak - Wachowski, Duda, Januszkiewicz (87' K. Krupiński), Kurpiewski, Berk, Majak (65' Żyrkowski), Nałysnyk (85' Żebrowski), Polewaczyk, Puławski, Rzemyk

Beniaminek z Piecek w klasie okręgowej gra co najmniej przyzwoicie. Gdzie może zdobywa punkty, w każdym meczu zespół stwarza sobie sporo sytuacji bramkowych. W niedzielę do Piecek przyjechał trzeci zespół tabeli – Mazur Pisz. Początek meczu należał do gości, ale gospodarze z upływem czasu nabierali śmiałości. Najpierw słupek Kuby Wachowskiego, następnie bramka Michała Januszkiewicza i na koniec pierwszej części gry kolejny słupek, tym razem Adriana Berka. Żagiel mógł z optymizmem patrzeć na drugą połowę, tym bardziej, że już na jej początku Damian Majak podwyższył na 2:0. Niestety nie udało się utrzymać prowadzenia.

Dwie bramki Mateusza Sokołowskiego w 64 i 87 minucie pozwoliły gościom uratować punkt w tym spotkaniu. Żagiel z 13 punktami zajmuje 9 miejsce, tracąc do czołówki bardzo niewiele.

A-klasa: MKS Ruciane Nida – Kłobuk Mikołajki 1:0 (0:0)
Bramka: Sebastian Sęk 46'
Kłobuk: Miękiszewski - Zapert, Ślusarek, Szewczyk (67' Świder), Zacharewicz, Dziewa, Gałka, Maciorowski, Piendyk, Serowik, Suchan

Przed meczem obie drużyny dzieliły 3 punkty w tabeli, jednak po spotkaniu, ekipa z Rucianego-Nidy zwiększyła przewagę do 6 punktów. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowała pierwsza akcja drugiej połowy. Szansę wykorzystał Sebastian Sęk.

Gospodarze w tym sezonie nie przegrali żadnego spotkania. Kłobuk spadł po tym spotkaniu na piąte miejsce w tabeli A-klasy. Przed zespołem z Mikołajek kolejne spotkanie, tym razem u siebie z Pojezierzem Prostki.

A-klasa: Start Kozłowo – Fala Warpuny 2:9 (0:5)
Bramki: Rafał Wołosz 58', Fabian Rogowiecki 72' - Marcin Paszkowski 9', 25', 77', 79', Daniel Wójcik 17', Kryspin Graczyk 31', Marceli Graczyk 43', 49', 59'
Start: P. Raj - Kowalczyk (46' Sokołowski), Nadrowski, Cichy, Drężek, Fąk, Kaczyński, Orzoł, M. Raj (30' Prętnicki), Rogowiecki, Wołosz
Fala: Gadomski - Dziuba (55' A. Nowicki), D. Wójcik, Borowski,K. Graczyk, M. Graczyk, P. Nowicki, Paszkowski, Piwowarczyk (75' Piotrowski), Trzciński, J. Wójcik

Festiwal bramek zobaczyli kibice w Kozłowie. Jeszcze kilka lat temu taki wynik w derbach gminy Sorkwity był trudny do przewidzenia. Obecnie to Fala znajduje się w dużo lepszej dyspozycji piłkarskiej. Widać to było w spotkaniu w Kozłowie, w którym goście już po pierwszej połowie prowadzili 5:0. Aż 4 bramki zdobył w tym spotkaniu Marcin Paszkowski, 3 dołożył Marceli Graczyk, a po jednej Daniel Wójcik i Kryspin Graczyk. Gospodarze odpowiedzieli tylko dwoma golami Rafała Wołosza i Fabiana Rogowieckiego.

Fala znajduje się na szóstym miejscu w tabeli, a Start tę tabelę zamyka.

A-klasa: Reduta Bisztynek – Salęt Boże 0:3 (0:2)
Bramki:
Piotr Styczyński 14', Adrian Kowalczyk 34', Konrad Dymerski 90'+3
Salęt: M. Styliaras - Wandyk, Bednarski, Borsuk (65' Worobij), Drężek, Dymerski, Kowalczyk, Krysiak, Olender (70' Damięcki), Styczyński, A. Styliaras (69' Kaszuba)

Salęt łatwo poradził sobie w Bisztynku, jednak trzeba przyznać, że sprawę wyraźnie ułatwili gospodarze, którzy już po pierwszym kwadransie gry grali w dziesięciu. Nie umniejsza to jednak sukcesu Salętu i pewnego zwycięstwa nad Redutą.
Salęt awansował na czwarte miejsce w tabeli kosztem mikołajskiego Kłobuka.

Juniorzy: MKS Mrągowia – Orzeł Czerwonka 23:0 (8:0)
Bramki: Konrad Kowalewski 3', 14', 27', 33', 41', 48', 58', 63', 73', 86', 90', Jakub Tomaszewski 5', 56', 77', 83', 89', Mateusz Barszczewski 36', 46', Kacper Tomaszewski 39', Maciej Chorążewicz 71', Paweł Kowalczyk 81', 84', Bartosz Fabisiak 87'
MKS: Janczewski - Barszczewski (75' Kowalczyk), Pawluczuk (60' Fabisiak), Jaroszewski, Jakubowicz (65' Chorążewicz), Kaczmarek, Kaczyński, Krajewski, Kowalewski, J. Tomaszewski, K. Tomaszewski

Juniorzy młodsi: Hetman Baranowo – Znicz Biała Piska 2:3 (1:2)
Bramki: Łukasz Owedyk 5', 57' - Arkadiusz Dziczek 20' (sam.), Jakub Warmiński 26' (sam.), Martyn Potaś 77'
Hetman: Zadroga - Mierzejewski (15' Bobrowski), Gwiazda, Bykowski, Dziczek, Góralczyk, Kostyk, Obzejta (72' Prusinowski), Owedyk, Serowik, Warmiński

Juniorzy młodsi: Start Kozłowo – Fala Warpuny 2:3 (1:1)
Bramki: Sebastian Rutkowski 13', Wiktor Kropiwnicki 49' - Patryk Herbich 21', Gabriel Wójcik 56', Wiktor Trembowski 69'
Start: Lepa - Kowalczyk (41' Łepkowski), Krawczyk, Bronisz, Damięcki, Gieryk, Kropiwnicki, Leszczyński, Markowski (65' Krysiak), Rutkowski, Ulatowski
Fala: Wójcik - Cychowski, Trembowski, Banach (41' Wojnarowski), Konopka, Szymański, Cychowski (53' Barszczewski), Domurad (67' Dzieża), Herbich (76' Pindakiewicz), Lewandowski, Pyrek

Trampkarze: Salęt Boże - Mrągowia Mrągowo 1:4 (0:3)
Bramki: Szymon Więcko 45' - Dawid Kurbiedź 6', Bartosz Polonis 8', 59', Kamil Lewandowski 25'
MKS: Sandach - Suchecki (67' Marszałek), Żbikowski, Bagiński, Cichowski, Łoskociński (43' Joć), Wyrostek, Kurta (64' Szablak), Lewandowski (48' Zalewski), Polonis, Kurbiedź (60' Radziwanowski)