Sport Mrągowo Logo
Mrągowo24.info Logo
McDonald`s

Piłkarskie podsumowanie weekendu: Mrągowia i Kłobuk zwyciężają

Piłkarze z powiatu mrągowskiego kontynuują pierwszą część sezonu 2017/18. W pierwszy weekend września zwycięstwa odnieśli piłkarze Mrągowii i Kłobuka Mikołajki, a jeden punkt wywalczyła ekipa Salętu Boże. Pozostałe drużyny swoje mecze przegrywały. Zapraszamy na piłakrskie podsumowanie weekendu.

IV liga: MKS Mrągowia - Granica Kętrzyn 1:0 (0:0)
Bramka: Łukasz Michałowski 48'
Mrągowia: Marszałek - Miąsko, Michałowski, Szumski, Mikulak, Aleksandrowicz (86' Gawliński), Rusiecki, Spirydon (76' Barszczewski), Kowalski (61' Bumbul), Sobolewski, Ziarkowski

Spotkania Mrągowii z Granicą Kętrzyn zawsze przynoszą duże emocje, ale tym razem było inaczej. Deszczowa aura, kłopoty kadrowe rywali z Kętrzyna sprawiły, że mecz nie stał na wysokim poziomie. Przez całe spotkanie dominowali gospodarze, którzy łącznie oddali aż 19 strzałów na bramkę gości. Tylko jedno uderzenie, Łukasza Michałowskiego z rzutu wolnego w 48 minucie znalazło drogę do siatki Granicy. Przez całe spotkanie Mrągowia trzy razy obiła słupki bramki rywali, a dodatkowo w 51 minucie Krystian Ziarkowski trafił w poprzeczkę. Przed utratą większej ilości goli, Granicę uchronił bramkarz Mateusz Papliński, który pokazał się w tym spotkaniu z wyśmienitej strony.

Mrągowia nadal jest niepokonaną drużyną w tym sezonie (2 zwycięstwa, 3 remisy) i zajmuje 4 miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę do Mrągowa przyjedzie lider – Rominta Gołdap, która w czterech rozegranych meczach nie straciła nawet bramki.

Klasa okręgowa: Vęgoria Węgorzewo – Żagiel Piecki 2:0 (2:0)
Bramki: Szymon Krupa 12', 45'
Żagiel: Styczyński - Wachowski (83' Żebrowski), Duda (87' P. Bloch), Januszkiewicz (86' T. Krupiński), Kurpiewski, Berk, Górski (60' Barycki), Kulig, Majak (86' Ciszewski), Polewaczyk (75' Malon), Puławski

Żagiel po dwóch początkowych zwycięstwach w tym sezonie, zanotował trzecią z rzędu porażkę. Kalendarz tak się ułożył, że trzy ostatnie mecze beniaminek z Piecek grał z mocnymi przeciwnikami.

Ekipa z Węgorzewa spokój w tym meczu zapewniła sobie jeszcze w pierwszej połowie, gdy dwukrotnie do bramki Żagla trafił Szymon Krupa. W drugiej części Żagiel miał swoje okazje, ale na przeszkodzie stawał bramkarz rywali.

Kolejny mecz w najbliższą sobotę, kiedy to Żagiel podejmie w Pieckach Omulew Wielbark. Ta drużyna zajmuje obecnie 4 miejsce w lidze, Żagiel jest 10.

A-klasa: Kłobuk Mikołajki – Fala Warpuny 4:2 (0:2)
Bramki: Mateusz Murach 50', 52', 90'+1,  Łukasz Gawliński 75'  - Paweł Nowicki 7', Daniel Wójcik 37'
Kłobuk: Miękiszewski - Zapert, Ślusarek, Świder (85' Izdebski), Szewczyk (75' Suchan), Dziewa, Gałka, Gawliński, Jaworski (46' Murach), Piendyk, Serowik
Fala: Gadomski - D. Wójcik, Borowski, Dudkowski, K. Graczyk, M. Graczyk, Nowicki, Piotrowski (78' Herbich), Piwowarczyk, Trzciński, J. Wójcik

Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli kibice w Mikołajkach. Podczas derbów powiatu padło aż sześć bramek, a gospodarze zwyciężyli mimo że po pierwszej połowie przegrywali 0:2. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gości, którzy trafili dwukrotnie, w 7 minucie na 1:0 Paweł Nowicki, a na 2:0 podwyższył w 37 minucie Daniel Wójcik.

Jedna zmiana w 46 minucie przez trenera Kłobuka Czarka Samborskiego zaważyła jednak na końcowym wyniku. Wprowadzony Mateusz Murach ustrzelił klasycznego hat-tricka, rozpoczynając strzelanie w 50 minucie. Chwilę później był już remis po kolejnej bramce Muracha. W 75 minucie prowadzenie zapewnił gospodarzom Łukasz Gawliński, a w doliczonym czasie gry trzecią bramkę  w meczu zdobył Mateusz Murach.

Kłobuk odniósł drugie ligowe zwycięstwo i awansował na 4 miejsce w tabeli A-klasy. Fala jest na miejscu ósmym.

A-klasa: GKS Dźwierzuty – Salęt Boże 1:1 (0:0)
Bramki: Mariusz Sztymelski 80' - Adrian Kowalczyk 84'
Salęt: M. Styliaras - Wandyk, Borsuk, Drężek (60' Bubrowski), Dymerski, Kowalczyk, Krysiak, Mikołajczuk (60' Damięcki), Styczyński, A. Styliaras (55' Kaszuba), Worobij

Piłkarze Startu zremisowali w Dźwierzutach, a obie bramki padły w końcówce spotkania. Najpierw prowadzenie dla Dźwierzut zdobył znany z występów w Starcie Kozłowo Mariusz Sztymelski. Cztery minuty później wyrównał Adrian Kowalczyk.

Salęt zdobył czwarty punkt w lidze i zajmuje obecnie szóste miejsce w A-klasowej tabeli.

A-klasa: Pojezierze Prostki – Start Kozłowo 5:0 (2:0)
Bramki: Marcin Mężyński 17', 38', Damian Kiersznowski 57', Tomasz Kowalko 59', Krzysztof Kotyński 74'
Start: M. Raj - Nadrowski, Prętnicki (46' Rogowiecki), Rutkowski, Cichy, Drężek, Fąk, Kaczyński, Nadrowski, P. Raj, Wołosz

Kolejna wysoka porażka Startu Kozłowo. Tym razem Start przegrał na trudnym terenie w Prostkach. Po pierwszej połowie goście przegrywali 0:2, w drugiej części gry gospodarze trafili jeszcze trzykrotnie.

Start mimo że na boisku przegrał wszystkie spotkania w tym sezonie, ma 3 punkty na koncie, bo Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zweryfikował wynik meczu pierwszej kolejki, w którym Start grał z Pogonią Banie Mazurskie, przyznając walkower drużynie z Kozłowa. Dzięki temu Start znajduje się na 9 miejscu.