Sport Mrągowo Logo
Mrągowo24.info Logo

Piłkarskie podsumowanie weekendu: Gospodarze zapunktowali

Piłkarze z powiatu mrągowskiego jeszcze przed świętami, w Wielką Sobotę rozegrali swoje kolejne ligowe mecze. W Mrągowie padł remis 1:1, a najciekawsze rzeczy działy się w samej końcówce meczu. W Mikołajkach, Warpunach i Pieckach zwyciężali gospodarze. Szczególnie zwycięstwo Kłobuka nad liderem Jurandem Barciany można potraktować w kategorii jakże miłej niespodzianki. Zapraszamy na piłkarskie podsumowanie weekendu!

IV liga: MKS Mrągowia - Rominta Gołdap 1:1 (0:1)
Bramki:
Michałowski 90' - Prusinowski 7'
Mrągowia: Marszałek - Skrzęta, Michałowski, Miąsko, Szumski, Chabko (64' Spirydon), Sobótka (90' Pawłowski), Kowalski, Rusiecki (56' Aleksandrowicz), Sobolewski (90' Fabisiak), Oleszko

Mrągowia w drugim meczu pod wodzą nowego trenera Tomasza Pieca zdobyła pierwszy punkt. Zawodnicy zostawili na boisku mnóstwo sił, ale walka do ostatniej minuty się opłaciła.

Początek meczu należał do gości, którzy zdobyli prowadzenie w 7 minucie. Bramkę strzałem głową zdobył Kamil Prusinowski, nota bene wychowanek Mrągowii obecnie reprezentujący Romintę. Przez kolejne minuty to goście mieli przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Mrągowia przebudizła się dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy. Najlepszą okazję po bardzo ładnej, kombinacyjnej akcji zmarnował Dawid Chabko, który w sytuacji sam na sam trafił wprost w bramkarza.

Im bliżej końca meczu, tym emocje były coraz większe. Mrągowia cierpliwie dążyła do wyrównania i udało się. W 90 minucie sędzia podyktował rzut wolny, w bardzo dogodnej pozycji, z około 18 metrów. Na strzał zdecydował się Łukasz Michałowski, piłka po odbiciu od jednego z zawodników gości zmieniła tor lotu i wpadła do siatki obok interweniującego bramkarza Rominty.

Już w doliczonym czasie gry po brutalnym faulu na Marcinie Spirydonie, boisko z czerwoną kartką opuścił Hubert Molski.
Zespół zdobył pierwszy punkt z nowym trenerem. Obecnie MKS znajduje się na 12 pozycji w tabeli.

Relacja z meczu na klubowej stronie Mrągowii - kliknij tutaj.

A-klasa: Żagiel Piecki – Pogoń Ryn 7:0 (5:0)
Bramki: Przemysław Kulig 20', 30', 65', Damian Majak 27', 57', Grzegorz Puławski 35', Adrian Berk 45'
Żagiel: Styczyński - Berk, Bloch, Górski (68' Włodkowski), Krupiński, Kulig (70' Siekierski), Kurpiewski (46' Kuśnierz), Majak, Malon, Puławski, Rzemyk (65' Żyrkowski)

Tydzień po wpadce z drużyną z Ramsowa, Żagiel odkupił swoje winy. Już w pierwszej połowie piłkarze z Piecek zdobyli pięć bramek. W drugiej hat-tricka skompletował Przemek Kulig, a swoją drugą bramkę w meczu zdobył Damian Majak.

Goście kończyli mecz w „dziesiątkę”. Co ciekawe Pogoń nie wykorzystała rzutu karnego w drugiej części gry. Naprzeciw siebie stanęli bracia Styczyńscy i obronną ręką z tego braterskiego pojedynku wyszedł bramkarz Żagla Krzysztof Styczyński.

Żagiel odrobił straty z ubiegłego tygodnia. Dzięki swojemu zwycięstwu i stracie punktów przez lidera z Barcian, Żagiel znowu traci do Juranda tylko jeden punkt.

A na klubowej stronie Żagla można już przeczytać jak zwykle barwną relację z tego spotkania – kliknij tutaj.

A-klasa: Kłobuk Mikołajki – Jurand Barciany 3:2 (1:0)
Bramki: Kamil Piendyk 23', Michał Maciorowski 51', Łukasz Gawliński 77' - Mariusz Machniak 73', 82'
Kłobuk: Miękiszewski - Dziewa, Gałka, Ł. Gawliński, Izdebski (60' Dogiel), Kiśluk (78' Samborski), Maciorowski, Murach (88' Stefański), Piendyk, Ślusarek, Suchan

W Wielką Sobotą pogoda - chociaż mamy połowę kwietnia - nie rozpieszczała. Mimo to na trybunach stadionu przy Papieża Jana Pawła II pojawiło się około 130 kibiców. Okresami padający deszcz, a także ochładzający wiatr nie służyły również wielkiemu widowisku. Piłkarze obu drużyn od początku meczu nie potrafili skutecznie rozegrać akcji. Choć na boisku główną aktorką była nieskuteczność, to z minuty na minutę coraz wyraźniej rysowała się przewaga gospodarzy. To Kłobuk był coraz częściej przy piłce i więcej czasu przebywał z futbolówką na połowie przeciwnika.
Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia gola Kłobuk miał w 12. minucie. Z rzutu wolnego wrzucał Łukasz Gawliński, a przed szansą stanął Michał Maciorowski, jednak chybił. Mikołajczanie nie dochodzili do sytuacji podbramkowych z gry, ale wielokrotnie próbowali ze stałych fragmentów. Wrzutki w pole karne z rzutów rożnych i rzutów wolnych wprawiały w chaos i zakłopotanie obronę przeciwnika. Brakowało jednak wykończenia.

Gdy wydawało się, że to Kłobuk jest bliższy wyjścia na prowadzenie w tym meczu, nadeszła 16. minuta i fatalne zachowanie w polu karnym Miękiszewskiego do spółki z Suchanem. Ten pierwszy najpierw skiksował i piłkę zamiast wybić, dostarczył pod nogi napastnika gości, a drugi bezmyślnie „wyciął” przeciwnika będącego tyłem do bramki. Sędzia bez wątpliwości podyktował rzut karny. Goście nie skorzystali jednak z prezentu. Dobrą paradą popisał się Miękiszewski, który wyczuł intencje strzelca jedenastki i pewnie złapał piłkę.

Chwilę po „jedenastce” dla Juranda powinien zostać podyktowany karny dla Kłobuka. W polu karnym ewidentnie faulowany był Kamil Piendyk, jednak tym razem gwizdek sędziego milczał. Poszkodowany w tej sytuacji nie zamierzał składać broni i sprawiedliwość wziął podchodząc do wykonania rzutu wolnego z około 30 metrów w bocznym sektorze boiska. W 22. minucie ze stojącej piłki Piendyk uderzył w stronę bramki, żaden z obrońców gości nie zdołał przeciąć lecącej futbolówki i ta wpadła do siatki.

Po golu dla Kłobuka mecz się zaostrzył. Było wiele starć w środku pola, dużo walki i znowu wiele niedokładności w rozegraniu z obu stron.

Jurand po stracie gola nie był w stanie odpowiedzieć, a jedyną dogodną okazję w pierwszej połowie goście mieli w 39. minucie. Po strzale zza pola karnego niepewnie interweniował Miękiszewski, jednak ze starcia z nadbiegającym napastnikiem wyszedł obronną ręką, łapiąc piłkę „na raty”.

Druga połowa, mimo że w większości rozgrywana w strugach deszczu, przyniosła więcej emocji i przede wszystkim bramek. Stan meczu już w 50. minucie podwyższył Maciorowski. W polu karnym z bramkarzem skutecznie powalczył Izdebski, a przed polem bramkowym doskonale odnalazł się Maciorowski, który wybitą piłkę skierował głową do pustej bramki.

Po stracie drugiej bramki inicjatywę przejął Jurand. Goście z Barcian byli bardziej mobilni, szybsi i zdecydowani w swoich poczynaniach. Wygrywali wybite piłki w środku pola, a także próbowali rozegrania ataku po ziemi, gdy Kłobuk ograniczył się jedynie do wykopów futbolówki. Piłkarze Kłobuka oddali przeciwnikowi pole i zostali zepchnięci do obrony. Nie funkcjonowała środkowa linia, zadyszki dostali skrzydłowi. Cały zespół wyglądał jakby ktoś wyciągnął mu wtyczkę od zasilania.

Jurand chciał wykorzystać zadyszkę podopiecznych Cezarego Samborskiego. Piłkarze Kłobuka nadziewając się na szybkie wymiany podań gości popełniali coraz więcej fauli na własnej połowie boiska. Po jednym z nich sprytnym strzałem z rzutu wolnego popisał się grający trener Barcian – Mariusz Machniak. Piłka najpierw minęła bezradnych obrońców Kłobuka, a następnie o włos słupek bramki Miękiszewskiego.

Swoją przewagę goście udokumentowali w 71. minucie, gdy po ładnej akcji z lewej strony boiska do siatki piłkę posłał napastnik z Barcian. Przyjezdni na tym jednak nie poprzestali, chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Ponownie z rzutu wolnego próbował Machniak, ale ponownie nieskutecznie.

Przestój Kłobuka trwał w najlepsze, ale gospodarze przyzwyczaili nas do dobrze rozgrywanych stałych fragmentów gry. W 83. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Michał Maciorowski, a przed bramką pozycję do strzału wywalczył niewysoki Łukasz Gawliński, ośmieszając tym o głowę wyższych obrońców. Piłka po strzale głową przekroczyła linię bramkową, jednak decyzję o uznaniu gola sędzia główny musiał skonsultować z asystentem.

Mimo dwubramkowej straty, Jurand nie zamierzał składać broni. W końcowych minutach spotkania goście ponownie zepchnęli gospodarzy do obrony. Piłkarzom z Barcian, po ładnej dwójkowej akcji na lewej flance i świetnym wykończeniu Machniaka, udało się na 2 minuty przed końcem strzelić gola kontaktowego, jednak na więcej nie starczyło już czasu.

Kłobuk w pierwszym wiosennym meczu przed własną publicznością zwycięża lidera, notując przy tym cenne trzy punkty. Cezary Samborski i jego zawodnicy mogą jednak mówić o dużym szczęściu, bo kompletnie tracąc siły w ostatnich 20 minutach spotkania narazili się na utratę dobrego wyniku.

Wygrana dała Kłobukowi awans w tabeli o dwa miejsca, obecnie plasuje się na 6. miejscu z 19 punktami na koncie.

[Paweł Krupiński]

A-klasa: Mazur Wydminy – Salęt Boże 4:3 (1:1)
Bramki: Robert Dawidziuk 29', 69', Łukasz Ordowski 56', Tomasz Wolański 57' - Wojciech Damięcki 7', Piotr Szewczyk 77', Michał Januszkiewicz 90'
Salęt: Siwicki - Bednarski, Damięcki (70 A. Olender), Dymerski (70' M. Styliaras), Januszkiewicz, Krysiak, Olszewski (50' Kaszuba), Pisanko, A. Styliaras, Szewczyk, Tater

Salęt zagrał dobre spotkanie i był bliski wywalczenia punktów na trudnym terenie w Wydminach. Kibice zobaczyli aż 7 bramek, a strzelanie rozpoczął Wojciech Damięcki. Niestety jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Najpierw Salęt stracił dwie bramki w odstępie dwóch minut. W 69 minucie było już 4:1 i trudno było myśleć o korzystnym wyniku.

Jednak ambitnie grający piłkarze Salętu zapewnili emocje w końcówce meczu. Najpierw w 77 minucie bramkę zdobył Piotr Szewczyk. Było 4:2 i kilkanaście minut do zakończenia spotkania. Salęt rzucił się do ataku, ale bramkę zdobył dopiero w 90 minucie. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

A-klasa: Fala Warpuny – Tęcza II Biskupiec 2:0 (0:0)
Bramki: Kryspin Graczyk 63', Wojciech Trzciński 71'
Fala: Bochno - Bieluń, K. Graczyk, M. Graczyk (70' Janowski), Maksymiuk, A. Nowicki (46' Stabulaniec), P. Nowicki (80' Dudkowski), Paszkowski, Piotrowski (85' Borowski), Trzciński, J. Wójcik (80' Ciarka)

Fala odniosła drugie zwycięstwo wiosną, tym razem pokonując drugi zespół Tęczy Biskupiec. Obie bramki padły w drugiej połowie. Najpierw podanie Wojciecha Trzcińskiego wykorzystał Kryspin Graczyk, a kilka minut później Trzciński już nie podawał a strzelał i to skutecznie. Piłka po strzale głową wpadła do siatki Tęczy.

Skuteczność Fali wiosną na razie jest stuprocentowa. Trzy zdobyte bramki, zero straconych i sześć punktów. W Warpunach mają powody do zadowolenia, choć trzeba przyznać, że dwa pierwsze mecze wiosny, piłkarze Fali rozegrali z dwoma najsłabszymi zespołami A-klasy.

A-klasa: Start Kruklanki – Start Kozłowo 7:1 (2:1)
Bramki:
Miłosz Karbowski 9', 74', Robert Wasiak 12', Sebastian Sochacz 57', Robert Hejka 71', 76', Marek Leszczyński 88' - Arkadiusz Cichy 44'
Start: Raj - Cichy, Drężek (65' Brzostek), Fąk, Golon, Kaczyński (65' Orzoł), Klimek, Ł. Nadrowski, W. Nadrowski, Sztymelski, Ulatowski

W meczu dwóch Startów zdecydowanie lepszy ten z Kruklanek. Co ciekawe po pierwszej połowie gospodarze prowadzili tylko 2:1, a mecz był dość wyrównany. Bramkę da ekipy z Kozłowa zdobył grający trener – Arkadiusz Cichy. Sytuacja diametralnie zmieniła się po przerwie, kiedy to gospodarze aż pięciokrotnie trafili do bramki i pozbawili ekipę Startu Kozłowo jakichkolwiek złudzeń na dobry wynik.

Niestety Start nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.