Sport Mrągowo Logo
Mrągowo24.info Logo

Korona 3x3. Koszykarski weekend w Mrągowie

W scenerii XXXVI Pikniku Country & Folk przyjdzie rywalizować zespołom koszykówki ulicznej o miano „najlepszego zespołu 3x3 w województwie warmińsko-mazurskim”.

W najbliższy weekend, 29-30 lipca 2017 roku, w Mrągowie odbędzie turniej Korona 3X3: Mrągowo Open – finał jednego z trzech najważniejszych 3x3 tourów w Polsce. Impreza odbędzie się na parkingu i w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mrągowie.

W kategorii Open Mężczyzn zagrają:

1. BAKALIOWE KRZESŁA Mrągowo
2. BANDA ŁYSEGO Olsztyn
3. CALVADOS Kalisz
4. EASY MONEY Toruń
5. GIŻYCKO
6. KONTRA Przasnysz
7. KOTTRANS Radom
8. LAJTOWI W OBRONIE Pabianice
9. MEJDEJ BOYZ Nidzica
10. NA KOLANA Iława
11. NA WYSOKIM PROCENCIE Olsztyn
12. OJCOWIE BASKETU Suwałki
13. PLACKI Olsztyn
14. PLANET CASH TEAM Warszawa
15. PROMIL Grudziądz
16. REZERWOWI Kutno
17. TEAM MAZURY Pisz
18. TEAM POLAND Warszawa
19. THE NATURAT Gdańska
20. WIOSŁO Szczytno
21. WUJA SQUAD Działdowo
22. WŚCIEKŁE PSY Olsztyn

W kategorii U18 Mężczyzn zmierzą się zespoły:

1. BAKALIOWE KRZESŁA Mrągowo
2. DREAM CHASERS Iława
3. POLITECHNIKA Gdańsk
4. TAYLOR GANG Olsztyn

W kategorii U16 Chłopców zobaczymy drużyny:

1. BBB Działdowo
2. MPSZ Pisz
3. SZYDLIK TEAM Mrągowo

W sobotnich rozgrywkach kategorii Open Mężczyzn zagra m.in. Team Poland – męska Reprezentacja Polski 3x3 U18, która przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy 3x3 w Rydze (5-6.08.2017 r.). Turniej Korona 3X3: Mrągowo Open rozegrany będzie według przepisów gry 3x3 FIBA.
System rozgrywek będzie dostosowany do ilości zweryfikowanych drużyn w dniu turnieju. Jeśli w sobotę 29.07 w kategorii OPEN Mężczyzn zweryfikują się 22 drużyny (komplet) zostaną one podzielone na 6 grup (3, 3, 4, 4, 4, 4). Do fazy pucharowej awansują 2. najlepsze drużyny w grupach oraz 4 najlepsze zespoły z 3 miejsc. Faza pucharowa to Last 16, ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3 miejsce i finał.

Prawdopodobnie w niedzielnych rozgrywkach (30.07) połączone zostaną kategorie U18 Mężczyzn i U16 Chłopców, z zachowaniem końcowej klasyfikacji w obu kategoriach. Podczas turnieju Korona 3X3: Mrągowo Open odbędą się konkursy: wsadów (sobota), rzutów wolnych, rzutów za 3 pkt. i konkurs dla publiczności.

Sobota (29.07.2017)

1. Weryfikacja zespołów (8:00-9:40),
2. Faza grupowa (10:00-13:15),
3. Eliminacje do konkursu rzutów za 3 pkt. (13:20-13:40).
4. Faza Last 16 (13:45-14:40),
5. Pokaz Fit&Jump (14:35-14:55),
6. Ćwierćfinały (15:00-15:45),
7. Konkurs rzutów wolnych (15:50-16:10),
8. Półfinały (16:15-17:00),
9. Konkurs dla kibiców (17:05-17:15),
10. Konkurs wsadów (17:20-17:40),
11. Mecz o III miejsce (17:45-18:05),
12. Finał (18:25-18:45),
13. Dekoracja (18:55-19:10).

Program niedzielnych rozgrywek (30.07) uzależniony jest od decyzji o połączeniu kategorii wiekowych (w dniu zawodów).

Program może ulec zmianie. Zespoły biorące udział w turnieju zagrają o nagrody finansowe (Open M), nagrody rzeczowe, puchary, medale i trofea (konkursy). Dla zwycięzców kategorii Open M, U18 M i U16 C koszykarski sklep Basketmiania, partner rozgrywek Korony 3X3, ufundował uszycie nowych strojów marki ICON Sportwear! Organizatorzy przygotowali pakiety startowe dla wszystkich zawodników biorących udział w turnieju Korona 3X3: Mrągowo Open. Weryfikacja zespołów odbędzie się sobotę (Open M) i niedzielę (U18 M, U14 C) w godz. 8:00-9:40. Do turnieju dopuszczone zostaną zespoły, które mają kompletnie uzupełnione profile zawodników na 3x3planet.com.

UWAGA!!! Zawodnicy niepełnoletni muszą podczas weryfikacji dostarczyć wypełniony i podpisany druk zgody opiekunów prawnych (ZAŁĄCZNIK).

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych turniej zostanie przeniesiony do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Kopernika 2C w Mrągowie.
Misją organizatora turnieju - Stowarzyszenia 3X3 Polska - jest szeroka popularyzacja koszykówki ulicznej 3x3 wśród młodzieży i dorosłych, profesjonalizacja rozgrywek koszykówki ulicznej 3x3 w Polsce, integrowanie jak największej ilości osób wokół projektów Stowarzyszenia oraz wyszukiwanie zdolnych koszykarzy i koszykarek młodego pokolenia a także pomoc w ich dalszym rozwoju.

Turniej Korona 3X3: Mrągowo Open został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, Miasta Mrągowo oraz Powiatu Mrągowskiego. Turniej Korona 3X3: Mrągowo Open organizowany jest we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Koszykówki.
Komisarz zawodów – KOZIATEK Bartłomiej, tel. +48 783 152 317.

Więcej informacji o projekcie jak i kontakt do organizatorów Korony 3X3 znajdą Państwo tutaj.

REGULAMIN ROZGRYWEK

Bartłomiej Koziatek

Reklama

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Zapowiedzi sportowe

Sobota, 19 Sierpień 2017
16:00 Klasa okręgowa: KS Żagiel Piecki - MLKS Czarni Olecko
2017-08-19 Piłka nożna
16:00 Klasa okręgowa: KS Żagiel Piecki - MLKS Czarni Olecko

16:00 Klasa A: LKS Pogoń Banie Mazurskie - GKS LZS Start Kozłowo
2017-08-19 Piłka nożna
16:00 Klasa A: LKS Pogoń Banie Mazurskie - GKS LZS Start Kozłowo

16:00 Klasa A: MKS Ruciane-Nida - GLKS Salęt Boże
2017-08-19 Piłka nożna
16:00 Klasa A: MKS Ruciane-Nida - GLKS Salęt Boże

Niedziela, 20 Sierpień 2017
14:00 Klasa A: MKS Kłobuk Mikołajki - LKS Mazur Wydminy
2017-08-20 Piłka nożna
14:00 Klasa A: MKS Kłobuk Mikołajki - LKS Mazur Wydminy

16:00 Klasa A: KS Pojezierze Prostki - KS LZS Fala Warpuny
2017-08-20 Piłka nożna
16:00 Klasa A: KS Pojezierze Prostki - KS LZS Fala Warpuny

Środa, 23 Sierpień 2017
18:00 IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - MKS Błękitni Orneta
2017-08-23 Piłka nożna
18:00 IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - MKS Błękitni Orneta

Sobota, 26 Sierpień 2017
Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2017 - Regaty Finałowe
2017-08-26 Żeglarstwo
Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2017 - Regaty Finałowe

Triathlon Energy Mrągowo
2017-08-26 Inne Sporty
Triathlon Energy Mrągowo

16:00 IV liga: LKS Tęcza Miłomłyn - MKS Mrągowia Mrągowo
2017-08-26 Piłka nożna
16:00 IV liga: LKS Tęcza Miłomłyn - MKS Mrągowia Mrągowo

16:00 Klasa okręgowa: KS Żagiel Piecki - LKS Różnowo
2017-08-26 Piłka nożna
16:00 Klasa okręgowa: KS Żagiel Piecki - LKS Różnowo

Wyniki Sportowe

Środa, 16 Sierpień 2017
IV liga: Znicz Biała Piska - MKS Mrągowia Mrągowo 1:1
2017-08-16 Piłka nożna
IV liga: Znicz Biała Piska - MKS Mrągowia Mrągowo 1:1

Bramki: Lipowski 86 - Rusiecki 33

Klasa okręgowa: Jurand Barciany - KS Żagiel Piecki 0:1
2017-08-16 Piłka nożna
Klasa okręgowa: Jurand Barciany - KS Żagiel Piecki 0:1

Bramka: Kulig 63

Sobota, 12 Sierpień 2017
IV liga: MKS Mragowia - MKS Korsze 2:2
2017-08-12 Piłka nożna
IV liga: MKS Mragowia - MKS Korsze 2:2

Bramki: Aleksandrowicz 29, Szumski 90, - Łokietek 49, Szerszeń 85

Klasa okręgowa: Żagiel Piecki - DKS Dobre Miasto 4:0
2017-08-12 Piłka nożna
Klasa okręgowa: Żagiel Piecki - DKS Dobre Miasto 4:0

Bramki: Michał Januszkiewicz 12, Szymon Nałysnyk 66, Damian Barycki 68, Grzegorz Puławski 88

Niedziela, 04 Czerwiec 2017
A-klasa: MKS Kłobuk Mikołajki - KS Żagiel Piecki 1:2
2017-06-04 Piłka nożna
A-klasa: MKS Kłobuk Mikołajki - KS Żagiel Piecki 1:2

A-klasa: Tęcza II Biskupiec - Salęt Boże 2:7
2017-06-04 Piłka nożna
A-klasa: Tęcza II Biskupiec - Salęt Boże 2:7

Sobota, 03 Czerwiec 2017
IV liga: Tęcza Biskupiec - MKS Mrągowia Mrągowo 6:5
2017-06-03 Piłka nożna
IV liga: Tęcza Biskupiec - MKS Mrągowia Mrągowo 6:5

A-klasa: KS LZS Fala Warpuny - SSIR Pogoń Ryn 4:1
2017-06-03 Piłka nożna
A-klasa: KS LZS Fala Warpuny - SSIR Pogoń Ryn 4:1

A-klasa: GKS LZS Start Kozłowo - GLKS Jurand Barciany 1:4
2017-06-03 Piłka nożna
A-klasa: GKS LZS Start Kozłowo - GLKS Jurand Barciany 1:4

Niedziela, 14 Maj 2017
A-klasa: Kłobuk Mikołajki - Start Kruklanki 2:2
2017-05-14 Piłka nożna
A-klasa: Kłobuk Mikołajki - Start Kruklanki 2:2

Sobota, 13 Maj 2017
IV liga: MKS Mrągowia - GSZS Rybno 2:1
2017-05-13 Piłka nożna
IV liga: MKS Mrągowia - GSZS Rybno 2:1

Bramki: Rusiecki 22, Sobótka 49 - Szatkiewicz 85

A-klasa: Mazur Wydminy - Fala Warpuny 6:1
2017-05-13 Piłka nożna
A-klasa: Mazur Wydminy - Fala Warpuny 6:1

A-klasa: Tempo Ramsowo Wipsowo - Start Kozlowo 8:1
2017-05-13 Piłka nożna
A-klasa: Tempo Ramsowo Wipsowo - Start Kozlowo 8:1

A-klasa: Salęt Boże - Reduta Bisztynek 1:5
2017-05-13 Piłka nożna
A-klasa: Salęt Boże - Reduta Bisztynek 1:5

Sportowe Rozmowy

Sportowe Sylwetki

Anna Puławska

Klub: Baza Mrągowo

Dyscyplina: Kajakarstwo

Mrągowska kajakarka młodego pokolenia, trenuje pod okiem Andrzeja Matysiaka.

Sukcesy: Mistrzostwo Świata Juniorów (2014) - K2 500 m, K4 - 500 m

Mistrzostwo Europy Ju...

Sport na świecie