Sport Mrągowo Logo
Mrągowo24.info Logo

Święto Sportu w Mrągowie. Zwycięża Patrycja Lis!

VII Mrągowska Gala Sportu przeszła do historii. Sportowcem Roku została Patrycja Lis z Bazy Mrągowo, a Sportowym Odkryciem Roku wg czytelników naszego portalu – Martyna Rynkiewicz, najlepsza juniorka w Polsce w skokach przez przeszkody. Reprezentanci Bazy zdominowali pierwszą „10” Najlepszych Sportowców Mrągowa. Zapraszamy na krótką relację, na dłuższą musicie jeszcze trochę poczekać.

Gala rozpoczęła się od nagrody Wolontariusza Sportowego Roku, którą w tym roku ufundował Stanisław Bułajewski, radny sejmiku W-M. To wyróżnienie trafiło do Magdaleny Szymańskiej z KS AS Mrągowo.

Nominowani w poszczególnych kategoriach.

Działacz Sportowy Roku:

·         Barbara Jędrzejewska z Klubu Sportowego AS Mrągowo

·         Tomasz Kalinowski ze Stowarzyszenia Kaliniak Team Mrągowo

·         Dariusz Knorps z Klubu Sportowego Baza Mrągowo

·         Roman Kowalski z Miejskiego Klubu Sportowego Mrągowia Mrągowo

·         Grzegorz Wejkuć z Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego Czos

A zwycięzcą tej kategorii został Arkadiusz Cała ze Stowarzyszenia Luz Grupa Mrągowo.

Drużyna Roku:

·         Juniorzy Klubu Sportowego AS Mrągowo

·         Juniorzy Młodsi MKS MRĄGOWII MRĄGOWO

·         Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „OMEGA” W Mrągowie

·         Stowarzyszenie Rowerowe MSR DCM Mrągowo

Zwycięzcami tej kategorii zostali zawodnicy Sportowego Klubu Bilardowego w Mrągowie.

Sportowe Odkrycie Roku:

Martyna Rynkiewicz z klubu LKJ Gałkowo (jeździectwo) – nagroda Stypendium Sportowe 5000 złotych ufundowane przez IQ Connect Marcin Nosek i Kancelarię Radców Prawnych Staroń & Partners oraz Wydawnictwo Hillman.

Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Mrągowa zostały Kinga Jankowska / Daria Dobrzyniecka z KS Baza Mrągowo.

Impreza Sportowa Roku:

·         II Mrągowski Festiwal Rowerowy, którego organizatorem było Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe

·         Car4Parts Puchar Mazur 3,  którego organizatorem było stowarzyszenie Kaliniak Team Mrągowo

·         Motocrossowe Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego, którego organizatorem było Mrągowskie Stowarzyszenie Młodzieży

·         Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2016,  którego organizatorem było Mrągowskie Towarzystwo Regatowe Czos

Najlepszą Sportową Imprezą Roku wybrany został cykl Mazury MTB, którego organizatorem było Stowarzyszenie Luz Grupa Mrągowo.

Sportowy Ambasador Mrągowa:

·         Klaudia Laskowska, siatkarka SMS Szczyrk

·         Marta Wachowicz, siatkarka Pałacu Bydgoszcz

Zwycięzcą tej kategorii został Karol Jabłoński, żeglarz, skipper, wielokrotny Mistrz Świata i Europy w bojerach, honorowy obywatel naszego miasta przez lata związany z KS Baza Mrągowo.

Sponsor Roku:

·         Dennis Vogler - Firma Bruss Polska Sp. Z O.O.

·         Aleksander Fereniec - Firma Siwik Holiday

·         Daniel Lewakowski - Firma Car4parts Mrągowo

·         Krzysztof Zalewski - Firma Beaver Professional

Zwycięzcą tej kategorii został Jerzy TanajewskiPrzedsiębiorstwo Budowlane Budextan.

Trener Roku:

·         Piotr Osmański, trener w Miejskim Klubie Sportowym Mrągowia

·         Radosław Parzych, trener kolarzy w MSR DCM Mrągowo

·         Tomasz Stefański, trener klasy RSX w KS Baza Mrągowo

Zwyciężczynią kategorii trener Roku została Agnieszka Stefańska, trenerka klasy Le'quipe w KS Baza Mrągowo.

„10” Najlepszych Sportowców Mrągowa 2016

1.      Patrycja Lis, KS Baza Mrągowo

2.      Amelia Linowska / Julia Chmiel, KS Baza Mrągowo

3.      Kinga Jankowska / Daria Dobrzyniecka, KS Baza Mrągowo

4.      Michał Lis, KS Baza Mrągowo

5.      Wojciech Stolarczyk / Damian Knorps, KS Baza Mrągowo

6.      Mikołaj Mickiewicz / Paweł Jakubowski, KS Baza Mrągowo

7.      Magdalena Majewska, KS Baza Mrągowo

8.      Denis Szewczyk / Grzegorz Sitarek, KS Baza Mrągowo

9.      Krystian Kosik, Sportowy Klub Bilardowy Mrągowo

10.  Adam Bosek, KS AS Mrągowo / Stomil Olsztyn

Nowością tegorocznej gali były m.in. materiały filmowe zapowiadające poszczególne konkurencje, które przygotowała nasza redakcja. Galę z przyjemnością poprowadzili dla Państwa – Piotr Piercewicz i Paweł Krasowski / mragowo24.info

Więcej informacji wkrótce.

Fot. Paulina Duszak-Jabłonowska

Reklama

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

#3 marca 2017-03-07 15:36
Cytuję Mrągowianin:
Śmiech na sali ! Wszystko zgarnęli osiołki z Bazy ! Wszytko za państwowe pieniądze... WSTYD !

jak jesteś taki mądry to zapisz swoje dziecko na Bazę i zobaczysz czy wszystko jest a państwową kasę!!!
Cytuj
#2 789 2017-03-06 15:53
hmmm, to sportowiec Mrągowa czy Bazy ? lekki niesmak....
Cytuj
#1 Mrągowianin 2017-03-05 00:01
Śmiech na sali ! Wszystko zgarnęli osiołki z Bazy ! Wszytko za państwowe pieniądze... WSTYD !
Cytuj

Zapowiedzi sportowe

Niedziela, 30 Kwiecień 2017
Regaty o Puchar Burmistrza Mrągowa
2017-04-30 Żeglarstwo
Regaty o Puchar Burmistrza Mrągowa

Miejsce: KS Baza Mrągowo / jezioro Czos

Mazury MTB - Bike Park Poręby
2017-04-30 Kolarstwo
Mazury MTB - Bike Park Poręby

Miejsce: Bike Park Poręby / ok. Mrągowa

14:00 A-klasa: MKS Kłobuk Mikołajki - BKS Tęcza II Biskupiec
2017-04-30 Piłka nożna
14:00 A-klasa: MKS Kłobuk Mikołajki - BKS Tęcza II Biskupiec

14:00 A-klasa: UKS Start Kruklanki - KS LZS Fala Warpuny
2017-04-30 Piłka nożna
14:00 A-klasa: UKS Start Kruklanki - KS LZS Fala Warpuny

Sobota, 06 Maj 2017
16:00 IV liga: RKS Orlęta Rema Reszel - MKS Mrągowia Mrągowo
2017-05-06 Piłka nożna
16:00 IV liga: RKS Orlęta Rema Reszel - MKS Mrągowia Mrągowo

18:00 Juniorzy młodsi: Naki II Olsztyn - MKS Mrągowia Mrągowo
2017-05-06 Piłka nożna
18:00 Juniorzy młodsi: Naki II Olsztyn - MKS Mrągowia Mrągowo

Sobota, 13 Maj 2017
16:00 IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - GSZS Delfin Rybno
2017-05-13 Piłka nożna
16:00 IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - GSZS Delfin Rybno

11:00 Juniorzy młodsi: MKS Mrągowia - DKS Dobre Miasto
2017-05-13 Piłka nożna
11:00 Juniorzy młodsi: MKS Mrągowia - DKS Dobre Miasto

Niedziela, 21 Maj 2017
14:00 IV liga: Stomil II Olsztyn SA - MKS Mrągowia Mrągowo
2017-05-21 Piłka nożna
14:00 IV liga: Stomil II Olsztyn SA - MKS Mrągowia Mrągowo

12:00 Juniorzy młodsi: Olimpia Elbląg - MKS Mrągowia Mrągowo
2017-05-21 Piłka nożna
12:00 Juniorzy młodsi: Olimpia Elbląg - MKS Mrągowia Mrągowo

Wyniki Sportowe

Sobota, 15 Kwiecień 2017
IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - Rominta Gołdap 1:1
2017-04-15 Piłka nożna
IV liga: MKS Mrągowia Mrągowo - Rominta Gołdap 1:1

Bramki: Michałowski 90 - Prusinowski 7

A-klasa: KS Żagiel Piecki - SSiR Pogoń Ryn 7:0
2017-04-15 Piłka nożna
A-klasa: KS Żagiel Piecki - SSiR Pogoń Ryn 7:0

Bramki: Kulig x3, Majak x2, Puławski, Berk

A-klasa: Mazur Wydminy - Salęt Boże 4:3
2017-04-15 Piłka nożna
A-klasa: Mazur Wydminy - Salęt Boże 4:3

A-klasa: Kłobuk Mikołajki - Jurand Barciany 3:2
2017-04-15 Piłka nożna
A-klasa: Kłobuk Mikołajki - Jurand Barciany 3:2

A-klasa: Start Kruklanki - Start Kozłowo 7:1
2017-04-15 Piłka nożna
A-klasa: Start Kruklanki - Start Kozłowo 7:1

A-klasa: Fala Warpuny - Tęcza II Biskupiec 2:0
2017-04-15 Piłka nożna
A-klasa: Fala Warpuny - Tęcza II Biskupiec 2:0

Czwartek, 13 Kwiecień 2017
Juniorzy młodsi: MKS Mrągowia Mrągowo - Rona 03 Ełk 1:5
2017-04-13 Piłka nożna
Juniorzy młodsi: MKS Mrągowia Mrągowo - Rona 03 Ełk 1:5

Sobota, 08 Kwiecień 2017
IV liga: GKS Wikielec - MKS Mrągowia Mrągowo 2:0
2017-04-08 Piłka nożna
IV liga: GKS Wikielec - MKS Mrągowia Mrągowo 2:0

A-klasa: Start Kozłowo - Fala Warpuny 0:1
2017-04-08 Piłka nożna
A-klasa: Start Kozłowo - Fala Warpuny 0:1

A-klasa: Salęt Boże - Kłobuk Mikołajki 2:1
2017-04-08 Piłka nożna
A-klasa: Salęt Boże - Kłobuk Mikołajki 2:1

Bramki: Andrzej Krysiak 62, Patryk Kaszuba 65 - Adam Izdebski 78

A-klasa: Tempo Ramsowo Wipsowo - Żagiel Piecki 4:1
2017-04-08 Piłka nożna
A-klasa: Tempo Ramsowo Wipsowo - Żagiel Piecki 4:1

Dla Żagla: Przemysław Kulig

Sobota, 01 Kwiecień 2017
IV liga: MKS Mrągowia - Znicz Biała Piska 1:3
2017-04-01 Piłka nożna
IV liga: MKS Mrągowia - Znicz Biała Piska 1:3

Bramki: Chabko 60 - Adamiec 29, Łapiński 55, Dymiński 90

Niedziela, 26 Marzec 2017
IV liga: Unia Susz - MKS Mrągowia Mrągowo 0:0
2017-03-26 Piłka nożna
IV liga: Unia Susz - MKS Mrągowia Mrągowo 0:0

Sobota, 18 Luty 2017
Sparing: MKS Mrągowia - Orzeł Kolno 4:1
2017-02-18 Piłka nożna
Sparing: MKS Mrągowia - Orzeł Kolno 4:1

Sportowe Rozmowy

Sportowe Sylwetki

Piotr Siemionowski

Data i miejsce urodzenia: 6.06.1988 Mrągowo

Wychowanek: Baza Mrągowo

Klub: Zawisza Bydgoszcz

25-letni mrągowianin to Mistrz Świata i Europy z 2011 roku w kajakarskiej "jedynce" (K-1) na dystansie 200 metrów. A...

Sport na świecie