Sport Mrągowo Logo
Mrągowo24.info Logo

Święto Sportu w Mrągowie. Zwycięża Patrycja Lis!

VII Mrągowska Gala Sportu przeszła do historii. Sportowcem Roku została Patrycja Lis z Bazy Mrągowo, a Sportowym Odkryciem Roku wg czytelników naszego portalu – Martyna Rynkiewicz, najlepsza juniorka w Polsce w skokach przez przeszkody. Reprezentanci Bazy zdominowali pierwszą „10” Najlepszych Sportowców Mrągowa. Zapraszamy na krótką relację, na dłuższą musicie jeszcze trochę poczekać.

Gala rozpoczęła się od nagrody Wolontariusza Sportowego Roku, którą w tym roku ufundował Stanisław Bułajewski, radny sejmiku W-M. To wyróżnienie trafiło do Magdaleny Szymańskiej z KS AS Mrągowo.

Nominowani w poszczególnych kategoriach.

Działacz Sportowy Roku:

·         Barbara Jędrzejewska z Klubu Sportowego AS Mrągowo

·         Tomasz Kalinowski ze Stowarzyszenia Kaliniak Team Mrągowo

·         Dariusz Knorps z Klubu Sportowego Baza Mrągowo

·         Roman Kowalski z Miejskiego Klubu Sportowego Mrągowia Mrągowo

·         Grzegorz Wejkuć z Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego Czos

A zwycięzcą tej kategorii został Arkadiusz Cała ze Stowarzyszenia Luz Grupa Mrągowo.

Drużyna Roku:

·         Juniorzy Klubu Sportowego AS Mrągowo

·         Juniorzy Młodsi MKS MRĄGOWII MRĄGOWO

·         Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „OMEGA” W Mrągowie

·         Stowarzyszenie Rowerowe MSR DCM Mrągowo

Zwycięzcami tej kategorii zostali zawodnicy Sportowego Klubu Bilardowego w Mrągowie.

Sportowe Odkrycie Roku:

Martyna Rynkiewicz z klubu LKJ Gałkowo (jeździectwo) – nagroda Stypendium Sportowe 5000 złotych ufundowane przez IQ Connect Marcin Nosek i Kancelarię Radców Prawnych Staroń & Partners oraz Wydawnictwo Hillman.

Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Mrągowa zostały Kinga Jankowska / Daria Dobrzyniecka z KS Baza Mrągowo.

Impreza Sportowa Roku:

·         II Mrągowski Festiwal Rowerowy, którego organizatorem było Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe

·         Car4Parts Puchar Mazur 3,  którego organizatorem było stowarzyszenie Kaliniak Team Mrągowo

·         Motocrossowe Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego, którego organizatorem było Mrągowskie Stowarzyszenie Młodzieży

·         Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2016,  którego organizatorem było Mrągowskie Towarzystwo Regatowe Czos

Najlepszą Sportową Imprezą Roku wybrany został cykl Mazury MTB, którego organizatorem było Stowarzyszenie Luz Grupa Mrągowo.

Sportowy Ambasador Mrągowa:

·         Klaudia Laskowska, siatkarka SMS Szczyrk

·         Marta Wachowicz, siatkarka Pałacu Bydgoszcz

Zwycięzcą tej kategorii został Karol Jabłoński, żeglarz, skipper, wielokrotny Mistrz Świata i Europy w bojerach, honorowy obywatel naszego miasta przez lata związany z KS Baza Mrągowo.

Sponsor Roku:

·         Dennis Vogler - Firma Bruss Polska Sp. Z O.O.

·         Aleksander Fereniec - Firma Siwik Holiday

·         Daniel Lewakowski - Firma Car4parts Mrągowo

·         Krzysztof Zalewski - Firma Beaver Professional

Zwycięzcą tej kategorii został Jerzy TanajewskiPrzedsiębiorstwo Budowlane Budextan.

Trener Roku:

·         Piotr Osmański, trener w Miejskim Klubie Sportowym Mrągowia

·         Radosław Parzych, trener kolarzy w MSR DCM Mrągowo

·         Tomasz Stefański, trener klasy RSX w KS Baza Mrągowo

Zwyciężczynią kategorii trener Roku została Agnieszka Stefańska, trenerka klasy Le'quipe w KS Baza Mrągowo.

„10” Najlepszych Sportowców Mrągowa 2016

1.      Patrycja Lis, KS Baza Mrągowo

2.      Amelia Linowska / Julia Chmiel, KS Baza Mrągowo

3.      Kinga Jankowska / Daria Dobrzyniecka, KS Baza Mrągowo

4.      Michał Lis, KS Baza Mrągowo

5.      Wojciech Stolarczyk / Damian Knorps, KS Baza Mrągowo

6.      Mikołaj Mickiewicz / Paweł Jakubowski, KS Baza Mrągowo

7.      Magdalena Majewska, KS Baza Mrągowo

8.      Denis Szewczyk / Grzegorz Sitarek, KS Baza Mrągowo

9.      Krystian Kosik, Sportowy Klub Bilardowy Mrągowo

10.  Adam Bosek, KS AS Mrągowo / Stomil Olsztyn

Nowością tegorocznej gali były m.in. materiały filmowe zapowiadające poszczególne konkurencje, które przygotowała nasza redakcja. Galę z przyjemnością poprowadzili dla Państwa – Piotr Piercewicz i Paweł Krasowski / mragowo24.info

Więcej informacji wkrótce.

Fot. Paulina Duszak-Jabłonowska

Reklama

Książki i projekty edukacyjne

podnoszące kompetencje procesowe

Adwokat
Diabła

Iain Morley
Adowkat Diabła Kup książkę Kup audiobook

Na końcu
świata

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata Kup książkę

Na końcu świata
czyli Afryka dzika

Wawrzyniec Siedlecki
Na końcu świata czyli Afryka dzika Kup książkę Kup audiobook

Przygody
Belli

Lillienne Golc
Przygody Belli Kup książkę

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

#3 marca 2017-03-07 15:36
Cytuję Mrągowianin:
Śmiech na sali ! Wszystko zgarnęli osiołki z Bazy ! Wszytko za państwowe pieniądze... WSTYD !

jak jesteś taki mądry to zapisz swoje dziecko na Bazę i zobaczysz czy wszystko jest a państwową kasę!!!
Cytuj
#2 789 2017-03-06 15:53
hmmm, to sportowiec Mrągowa czy Bazy ? lekki niesmak....
Cytuj
#1 Mrągowianin 2017-03-05 00:01
Śmiech na sali ! Wszystko zgarnęli osiołki z Bazy ! Wszytko za państwowe pieniądze... WSTYD !
Cytuj

Zapowiedzi sportowe

Wyniki Sportowe

Sobota, 18 Luty 2017
Sparing: MKS Mrągowia - Orzeł Kolno 4:1
2017-02-18 Piłka nożna
Sparing: MKS Mrągowia - Orzeł Kolno 4:1

Sparing: Żagiel Piecki - MKS Rucian Nida 0:1
2017-02-18 Piłka nożna
Sparing: Żagiel Piecki - MKS Rucian Nida 0:1

Sobota, 04 Luty 2017
Sparing: Warmia Grajewo - MKS Mrągowia 2:1
2017-02-04 Piłka nożna
Sparing: Warmia Grajewo - MKS Mrągowia 2:1

Dla Mrągowii: Kamil Skrzęta

Niedziela, 29 Styczeń 2017
Sparing: Burza Słupy - Żagiel Piecki 6:3
2017-01-29 Piłka nożna
Sparing: Burza Słupy - Żagiel Piecki 6:3

Bramki : Kulig x 3 , Siekierski x 2, Włodkowski

Niedziela, 30 Październik 2016
A-klasa: Żagiel Piecki - Reduta Bisztynek 5:2
2016-10-30 Piłka nożna
A-klasa: Żagiel Piecki - Reduta Bisztynek 5:2

Bramki: Dawid Górski 34, 37, Przemysław Kulig 48, 75, 89 - Kamil Stawkowski 10, Daniel Jóżwiak 78

A-klasa: Pogoń Ryn - Kłobuk Mikołajki 5:1
2016-10-30 Piłka nożna
A-klasa: Pogoń Ryn - Kłobuk Mikołajki 5:1

Dla Kłobuka: Michał Maciorowski

Sobota, 29 Październik 2016
IV liga: MKS Mrągowia - Warmiak Łukta 1:2
2016-10-29 Piłka nożna
IV liga: MKS Mrągowia - Warmiak Łukta 1:2

Bramki: Aleksandrowicz 90 - Zawalich 41, Golks 57

A-klasa: Start Kozłowo - Tęza II Biskupiec 2:1
2016-10-29 Piłka nożna
A-klasa: Start Kozłowo - Tęza II Biskupiec 2:1

Bramki: Zbigniew Sztymelski 48, Kamil Bałdyga 68 - Bartłomiej Bartycha 76

A-klasa: Salęt Boże - Start Kruklanki 0:1
2016-10-29 Piłka nożna
A-klasa: Salęt Boże - Start Kruklanki 0:1

Bramka: Miłosz Karbowski 51

A-klasa: Jurand Barciany - Fala Warpuny 6:0
2016-10-29 Piłka nożna
A-klasa: Jurand Barciany - Fala Warpuny 6:0

Niedziela, 16 Październik 2016
Klasa A: Pogoń Ryn – Fala Warpuny 2:5
2016-10-16 Piłka nożna
Klasa A: Pogoń Ryn – Fala Warpuny 2:5

Bramki: Oskar Świder 62, Mariusz Libudzki 82, Paweł Nowicki 25, 77, Wojciech Trzciński, Wojciech Trzciński 75, 81, Piotr Dołgosz 90+3

Klasa A: Żagiel Piecki – Kłobuk Mikołajki 5:0
2016-10-16 Piłka nożna
Klasa A: Żagiel Piecki – Kłobuk Mikołajki 5:0

Bramki: Damian Żyrkowski 16, 58, Przemysław Kulig 64, Szymon Nałysnyk 41, Adrian Berk 90 (k)

Sobota, 15 Październik 2016
Klasa A: Salęt Boże – Tęcza II Biskupiec 8:0
2016-10-15 Piłka nożna
Klasa A: Salęt Boże – Tęcza II Biskupiec 8:0

Bramki: Piotr Szewczyk 19, 82, Artur Worobij 26, Adrian Kowalczyk 35, Marek Nowakowski 58, 67, Mariusz Szewczyk 88, Adrian Styliaras 89

IV liga: MKS Mrągowia - Tęcza Biskupiec 2:0
2016-10-15 Piłka nożna
IV liga: MKS Mrągowia - Tęcza Biskupiec 2:0

Bramki: Krystian Oleszko 54, 69

Sportowe Rozmowy

Sportowe Sylwetki

Andrzej Dawidziuk

Data i miejsce urodzenia: 30.05.1969 Mrągowo

Zawód: trener bramkarzy

Mrągowianin z pochodzenia to były trener bramkarzy piłkarskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Leo Benhakkera (2006-09). Obecnie pracuje nad formą bramkarzy w Lechu Pozna...

Sport na świecie